Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św. Uroczysta procesja z palmami przed mszą św. o 11.00 (rozpoczęcie przy grocie). W palmy można zaopatrzyć się u sióstr wspierając w ten sposób ich dzieła.
 2. Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży. Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu „Niedziela Młodych” na Ostrowie Tumskim. Rozpoczęcie o g. 14.30 w kościele NMP na Piasku, potem inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy. O 15.00 msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity w katedrze. Zbiórka chętnych o g. 12.30 przed plebanią. Należy mieć bilety tramwajowe, oraz pozwolenie rodziców. Udział w spotkaniu jest obowiązkowy dla przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Spotkanie dzieci przed rocznicą I komunii dziś podczas mszy św. o g. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po mszy o g. 16.30.
 5. Zespół wokalny Cantus Animae zaprasza na koncert wielkopostny w trakcie którego wykona utwór pt.: „Lamentacja Proroka Jeremiasza” Thomasa Tallisa. Koncert dziś po mszy o 18.00.
 6. Torby Miłosierdzia z darem dla potrzebujących można składać jeszcze dziś w koszach, które są w przedsionku przy bocznym wejściu do kościoła.
 7. Można jeszcze nabyć paschaliki, które rozprowadzamy w ramach Wielkopostnego Dzieła Caritas. Cena 6 zł.
 8. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 9. W tym tygodniu przeżywamy uroczystości Triduum Paschalnego, które stanową serce roku liturgicznego. Szczegółowy plan jest umieszczony na drzwiach i w gablocie. Najważniejsze obchody:
  • Wielki Czwartek – msza święta Wieczerzy Pańskiej o g. 19.00, po niej adoracja do g. 22.00.
  • Wielki Piątek – adoracja od g. 8.00; o g. 15.00, w godzinie śmierci krzyżowej Jezusa koronka i rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego; Droga Krzyżowa o g. 18.00; Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o g. 17 – kościół św. Krzyża i g. 19.00 – kościół św. Jadwigi. Adoracja przy bożym grobie do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (wiek 18 – 60 lat; trzy posiłki, z których jeden do syta; wstrzemięźliwość od mięsa).
  • Wielka Sobota – dzień adoracji Jezusa w bożym grobie – od g. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od g. 10.00 do 13.00 co godzinę, w Mokrym o g. 12.00, a w Marszowicach o 13.00. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i dodatkowe poświęcenie pokarmów. Przy poświęceniu pokarmów przynosimy skarbonki Caritas.
  • Niedziela Zmartwychwstania
   • Wigilia Paschalna czyli liturgia Wielkiej Nocy o g. 20.00. Jest ona najważniejszym dla katolika wydarzeniem w ciągu roku. Przynosimy na nią świece, by odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Bezpośrednio po tej liturgii procesja wokół kościoła.
   • procesja i msza poranna o g. 7.00. Po niej msze święte od g. 9.30 (w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o 9.30 zamiast o 8.00), jak w każdą niedzielę we wszystkich kościołach.
 1. Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Niedziela, wydawnictwa misyjne).
 2. Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie ALPHA, który rozpoczyna się w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 17.15 w salce parafialnej. Więcej informacji o kursie na plakatach.