OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXX Niedziela „w ciągu roku”

uroczystość poświęcenia Własnego Kościoła – dzień jedności z kościołem prześladowanym

 1. Dziś we wszystkich kościołach przeżywamy dzień jedności z kościołem prześladowanym i modlimy się za kościół w Pakistanie.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej.
 3. W czasie mszy św. o g. 11.00 będzie miała dziś miejsce uroczystość przyjęcia do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zapraszamy chętnych do wstąpienia do tego ruchu. Kontakt z s. Maksymilianą.
 4. Na mszy o g. 11.00 w kościele św. Krzyża przygotowanie dzieci klas IV do rocznicy I komunii świętej.
 5. Spotkanie ministrantów młodszych i kandydatów w poniedziałek o 16.30.
 6. Zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” (Zachęcamy do przebrania się w stój świętego). Rozpoczęcie w środę mszą św. o g. 18.00, później przejście do domu parafialnego i zabawa do g. 20.00.
 7. Porządek mszy w Uroczystość Wszystkich Świętych jak w niedzielę. Po mszy o 12.30 procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Nie będzie mszy o 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
 8. Msza w kościele MB Pocieszenia w Marszowicach o 12.00. Po mszy procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych i poświęcenie grobów.
 9. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu przy ul. Trzmielowickiej o g. 15.00.
 10. Dzień Zaduszny to I piątek miesiąca: spowiedź od 7.30 i 17.30, msze o 8.00, 9.30 i 18.00. Po mszy wieczornej procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00.
 11. Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1. listopada do północy 2 listopada. Warunki odpustu to: spowiedź i przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa „ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust za zmarłych w czyśćcu cierpiących można uzyskać nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych od 1 do 8
 12. Kartki z intencjami do modlitwy wspominkowej można wrzucać do skarbon przy bocznych ołtarzach. Kartki są wyłożone na bocznych ołtarzach i z tyłu kościoła. Prosimy o wpisanie ulicy oraz w miarę możliwości wypełnienie kartek drukowanymi literami.
 13. Nowy regulamin cmentarza obowiązuje od 22 10 – szczegóły na stronie WWW parafii.
 14. Wraz ze wspólnotą „Dom na Skale” zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne z adoracją i uwielbieniem za tydzień (I niedziela miesiąca) po mszy o 18.00.
 15. Organizujemy wyjazd na spotkanie ewangelizacyjne prowadzone przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE w Katedrze Częstochowskiej w sobotę 10 listopada. W programie Msza św. i modlitwy wstawiennicze w intencji uzdrowienia i uwolnienia. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz publikacji okolicznościowej z okazji 40-lecia wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.
 17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-26.11. Szczegóły na plakacie.