ogłoszenia parafialne – 31 niedziela „w ciągu roku”

 1. Gościmy dziś ks. Mirosława Malińskigo, diecezjalnego duszpasterza akademickiego, który głosi kazania. Serdecznie witamy.
 2. Dziś I niedziela miesiąca:
  • msza dla dzieci rocznicowych – g. 11.00, kościół Podwyższenia Krzyża św.
  • adoracja eucharystyczna od 13.30 do 16.30,
  • modlitwa uwielbienia z adoracją Eucharystyczną i modlitwą wstawienniczą o g. 19.00.
 3. Wypominki za zmarłych (pn-so) o g. 17.30. Porządek modlitwy jest wywieszony w gablocie. Prosimy o wpisanie na kartkach ulicy oraz w miarę możliwości wypełnienie kartek drukowanymi literami.
 4. Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28.12.19 – 1.01.20. W związku z tym: zapraszamy młodych – uczniów, studentów i wszystkich, którzy czują się młodzi – do włączenia się w pomoc w organizację Taize na terenie naszej parafii. Szczegóły u ks. Mariusza. Równocześnie prosimy rodziny o przyjmowanie do swoich domów uczestników spotkania. Chętnych zapraszamy do wypełnienia deklaracji, które znajdują się w przedsionku kościoła, i przyniesienie ich do zakrystii.
 5. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup parafialnych i nabożeństwach w tygodniu:
  • wtorek: spotkanie wolontariatu parafialnego o g. 19.00 (sala parafialna),
  • środa: nowenna od MB Nieustającej Pomocy o g. 18.00
  • I czwartek: spotkanie mam o 10.00 (sala parafialna), msza o powołania o g. 18.00 i spotkanie ministrantów po mszy (sala w stodole), konferencja biblijna i adoracja po mszy wieczornej w kościele,
  • piątek: próba scholi liturgicznej o g. 17.00 (sala parafialna), próba chóru o g. 19.00 (sala parafialna), koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy wieczornej i adoracja Eucharystyczna do 21.00, spotkanie mężczyzn o godz. 19:15 (sala w stodole),
  • II niedziela: spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych po mszy o 11.00 (sala parafialna) – zapraszamy do udziału dzieci z klas 4-7.
 6. Chętnych do utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii. Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem wiernych świeckich o charakterze społecznym.
 7. W dniu 1 listopada po długiej chorobie zmarł ks. prałat Bolesław Szczęch, wieloletni proboszcz par. św. Andrzeja Boboli. Msza pogrzebowa będzie we wtorek 5.11 o .g. 16.00 w kościele św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu -Kuźnikach.
 8. 10 listopada 2019 w godz. 12:30- 16:30 na terenie szkoły podstawowej przy Starogajowej oraz kościoła św. Andrzeja odbędzie się wydarzenie pt. Ułańska fiesta dobroci. Podczas imprezy będą zbierane fundusze na leczenie dzieci z chorobą nowotworową – w szczególności dla Małgosi Kląskały – dziewczynki ze Stabłowic zbierającej fundusze na leczenie nowotworu w Niemczech, nierefundowane przez NFZ. W programie festynu: Występy artystyczne na scenie, atrakcje dla dzieci i dorosłych: pokaz wojska, straży pożarnej, policji, strefa prac plastycznych, strefa sportowa, strefa gastronomiczna, kiermasz a także wykład multimedialny w kościele na temat Cmentarza Łyczakowskiego (najstarszej nekropolii we Lwowie) oraz Grobu Nieznanego Żołnierza. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wrocławia!
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.