1. Do odwołania obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej mszy św.
 2. Podczas mszy świętych, nabożeństw i nawiedzenia cmentarzy wierni mają obowiązek zasłaniać nos i usta maseczką lub w inny sposób.
 3. Od jutra ilość uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach zostaje dostosowana do nowych zasad. Zgodnie z danymi projektowymi naszych kościołów wewnątrz z zachowaniem ostępów od siebie może przebywać: kościół św. Jadwigi – 25 osób; kościół Podwyższenia Krzyża Św. – 22 osoby, kościół MB Pocieszenia (Marszowice) – 21 osób. W czasie udziału we mszy na placu kościelnym (przy grocie) zachowujemy zawsze odstęp min 2 metry.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na wyższe seminarium duchowne i Papieski Wydział Teologiczny w poniedziałek wielkanocny.
 5. Dziś druga Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Transmisja nabożeństwa „godziny miłosierdzia” na g. 15.00 na naszym profilu Fb. Zapraszamy do łączenia się we wspólnej modlitwie.
 6. Z nawiązaniu do Niedzieli Miłosierdzia Abp Józef Kupny kieruje do nas prośbę o zainteresowanie się losem tych, którzy ze względu na epidemię koronawirusa tracą pracę i zarobki. Możemy ich wspomagać robiąc zakupy w lokalnych sklepach i korzystając z usług w pobliżu naszych domów (treść odezwy).
 7. Skarbonki Caritas zbieramy w  zakrystii. Bóg zapłać za ofiary na tę akcję Caritas.
 8. Okazja do spowiedzi w bocznym przedsionku kościoła w dni powszednie przed mszą o 8.00 i 18.00 (w święta w czasie mszy, wejście od placu).
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy wieczornej do g. 21.00.
 10. Za tydzień niedziela Biblijna. Transmisja mszy świętej na parafialnym profilu Fb o g. 11.00.
 11. Rodzice dzieci I komunijnych zostaną poinformowani o terminie spotkań konsultacyjnych drogą elektroniczną.
 12. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii w obecnym czasie; można je wpłacać na konto parafii, w kancelarii i zakrystii istnieje ponadto możliwość ofiar kartą. Intencje mszalne można rezerwować przez internet lub telefon.
 13. Trwajmy wszyscy w modlitwie za ofiary epidemii, chorych, przebywających w kwarantannie, lekarzy, personel medyczny, diagnostyczny, służby ratunkowe i wolontariuszy niosących pomoc potrzebującym.