ogłoszenia parafialne – 18 niedziela „w ciągu roku”

 1. Dziękujemy za ofiary na misyjne środki transportu złożone przy okazji błogosławienia pojazdów. Kwotę 680 zł wpłaciliśmy na rzecz akcji. Bóg zapłać!
 2. Dziś do północy można uzyskać odpust NMP Anielskiej – „Porcjunkula”. Warunki uzyskania odpustu to: spowiedź i komunia, nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 3. 3-10 sierpnia: 40. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. Towarzyszymy pielgrzymom w modlitwie podczas wieczornej mszy św.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g. 18.00
 5. I czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Krąg biblijny w czwartek o 19.00.
 6. I piątek – okazja do spowiedzi od 7.30 i 17.30. O 8.00 msza Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu – po mszy wieczornej do g. 21.00.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na seminarium duchowne i wydział teologiczny we Wrocławiu.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i wydawnictw o Eucharystii i kard. Stefanie Wyszyńskim (dostępne w zakrystii).
 9. Regionalne centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu prosi o zgłaszanie się do oddawania krwi w  ośrodku przy ul. Czerwonego Krzyża we Wrocławiu.
 10. W czasie udziału we mszy zachowujemy zawsze odstęp min 2 metry i zasłaniamy usta i nos maseczką lub w inny sposób. To także znak chrześcijańskiego świadectwa.
 11. W ubiegłą niedzielą w czasie pożaru w domu przy ul. Średzkiej zostało poszkodowanych kilka rodzin. Chcemy w geście chrześcijańskiej miłości wesprzeć ich podstawowe potrzeby, dlatego organizujemy dziś zbiórkę do puszek przed kościołem. Zebrane środki zostaną w tygodniu proporcjonalnie rozdzielone między te rodziny.