Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy, ul. Wolska 6, 54-076 Wrocław

tel: 713493951 lub 515200935,

mail: lesnica(a)archidiecezja.wroc.pl

Rachunek bankowy:

• wpłaty na cele parafii: 45 2030 0045 1110 0000 0035 6740 –  BNP Paribas
  • wpłaty na cele centrum „Źródełko”: 97 2030 0045 1110 0000 0113 1610 – BNP Paribas (z dopiskiem – Źródełko)

Lokalizacja:

Proboszcz: Ks. mgr lic. Piotr WAWRZYNEK Kan. hon. ex.num. Kap. Koleg. – ust. 2021

Wikariusz:

Inni księża:

Ks. mgr Łukasz Saczyński – ust. 2019
Ks. dr Mariusz Adamczyk – ust. 2019

ks. dr Adam Prorok

Liczba mieszkańców: 10721
Kościół pomocniczy: pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Skoczylasa; pw. NMP Pocieszenia, ul. Krzelowska
Odpust: 16 października
Nabożeństwo 40-godzinne: Przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja: 10 grudnia
Ulice: Stanisława Bąka, Beskidzka, Białkowska, Bojanowska, Brzezińska, Błońska, Chobieńska, Władysława Czaplińskiego, Dłużycka, Dolnobrzeska, Ekonomiczna, Eluarda, Gromadzka, Grzybowa, Gwizdanowska, Mariana Heisinga, Stanisława Hertmana, Alfreda Jahna, Jajczarska, Iwo Jaworskiego, Junacka, Kącka, Klonowa, Krajobrazowa,  Krępicka, Krzelowska, Jerzego Łanowskiego, Lubiąska, Łączna, Łososiowicka, Majchra, Malownicza, Małomicka, Małoszyńska, Marszowicka, Miodowa, Mleczarska, Młodzieżowa, Teofila Modelskiego, Modrzewiowa, Mojęcicka, Mokrzańska, Mydlarskiego, Niemkińska, Niepierzyńska, Owczarska, Pastecka, Pejzażowa, Platanowa, Płońskiego, Polkowicka, Prochowicka, Promenada, Prężycka, Równa, Rubczaka, Rytownicza, Serowarska, Skoczylasa, Sieroszowicka, Smolna, Sosnowa, Stroma, Szczepanowska, Szkolna, Szpilkowa, Ślepa, Średzka, Trzmielowicka, Ulowa, Watowa, Józefa Wąsowicza, Henryka Wereszyckiego, Wilkszyńska, Wińska, Mieczysława Wolfkego, Wolska, Woronowicka, Wojska Polskiego, Wyboista, Zajazdowa.
Przedszkole: Przedszkole Nr 66 „BAJKOLANDIA”, ul. Łączna 1-5; Zespół Żłobkowo-Przedszkolny Nr 3 im. Kard. Joachima Meisnera, ul. Wolska 9
Szkoła podstawowa: Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II, ul. Krępicka 50
Cmentarz: Wrocław, ul. Wolska (par.), Wrocław, ul. Krzelowska (par.)
Erygowanie Parafii: XIII w.
Księgi metrykalne: od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy: Krąg Biblijny, wolontariat dorosłych, zespół PSALMOS, chór parafialny, Domowy Kościół, świetlica środowiskowa – centrum aktywności wolontariatu Źródełko, lektorzy, ministranci, żywy różaniec, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Dom na Skale„, wspólnota rodzin trudnych „Sychar”, grupa ALPHA, mężczyźni św. Józefa, Eucharystyczny Ruch Młodych,
Zgromadzenia i zakony: Siostry Jadwiżanki, 54-076 Wrocław, ul. Wolska 8, tel. 71/349-38-80
Regon: 040080150

Akceptuj