1. Jak co roku w II niedzielę Wielkiego Postu wszystkie parafie organizują przykościelną zbiórkę na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc 2032 misjonarzom polskim podejmującym posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną na całym świecie. Serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie.
 2. Przygotowanie dzieci do rocznicy I komunii dziś podczas mszy o g. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Skoczylasa.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po mszy o g. 16.30.
 4. Rekolekcje dla młodzieży poprowadzi ks. Łukasz Anioł, salwatorianin. Temat rekolekcji: „Mój Adwokat”. Spotkania rekolekcyjne od czwartku 1 marca do soboty 3 marca o g. 19.00.
 5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę i potrwają one do środy 7.03. Temat rekolekcji: Duch Święty przekonuje serce. Rekolekcje poprowadzi o. Robert Kycia, klaretyn. W niedzielę nauki podczas mszy świętych, w kolejne dni na mszy o 9.30, 18.00 i 20.00. Nauki dla dzieci o 16.30. Spowiedź zaplanowana jest na wtorek 6.03.
 6. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca – po mszy wieczornej adoracja grup parafialnych do g. 19.00, później nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • I piątek – okazja do spowiedzi od g. 7.30 i od 17.00 (podczas drogi krzyżowej). Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 8.30, 17.00 i 20.00. Z racji rekolekcji dla młodzieży w tym tygodniu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • I sobota – księża odwiedzą chorych w domach. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na mszy św. o g. 18.00.
 7. Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest zazwyczaj podczas niedzielnych mszy św. oraz w dni tygodnia od 7.45 do 8.00 i podczas mszy o 18.00.
 8. Jeszcze dziś można zapisać się do małych grup parafialnych, które mają pomóc w bardziej osobistym przeżywaniu Wielkiego Postu. Chętnych zapraszamy do zapisów w zakrystii.
 9. W naszej parafii powstała róża różańcowa rodziców za dzieci. Ponieważ są osoby zainteresowane powstaniem kolejnej róży zapraszamy rodziców dzieci w różnym wieku do zapisów w zakrystii (potrzeba jeszcze 8 osób). Szczegóły akcji na stronie https://www.rozaniecrodzicow.pl/. Chętni mogą zgłosić się w zakrystii.
 10. Maturzystów chętnych do udziału w XVIII Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę zapraszamy do zapisów w zakrystii. Termin wyjazdu 9. marca 2018.
 11. Od dziś można zaopatrzyć się w skarbonkę na jałmużnę wielkopostną i torbę miłosierdzia. Torby napełnione trwałymi produktami żywnościowymi lub chemią do użytku domowego będzie można przynosić od V niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej, skarbonki natomiast będziemy zbierać od Wielkiej Soboty do Niedzieli Miłosierdzia.
 12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Niedziela).

Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na użycie plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie w tej witrynie są ustawione na „zezwalaj na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal korzystasz z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Akceptuj