1. Jak co roku w II niedzielę Wielkiego Postu wszystkie parafie organizują przykościelną zbiórkę na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc 2032 misjonarzom polskim podejmującym posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną na całym świecie. Serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie.
 2. Przygotowanie dzieci do rocznicy I komunii dziś podczas mszy o g. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Skoczylasa.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po mszy o g. 16.30.
 4. Rekolekcje dla młodzieży poprowadzi ks. Łukasz Anioł, salwatorianin. Temat rekolekcji: „Mój Adwokat”. Spotkania rekolekcyjne od czwartku 1 marca do soboty 3 marca o g. 19.00.
 5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę i potrwają one do środy 7.03. Temat rekolekcji: Duch Święty przekonuje serce. Rekolekcje poprowadzi o. Robert Kycia, klaretyn. W niedzielę nauki podczas mszy świętych, w kolejne dni na mszy o 9.30, 18.00 i 20.00. Nauki dla dzieci o 16.30. Spowiedź zaplanowana jest na wtorek 6.03.
 6. W tym tygodniu:
  • I czwartek miesiąca – po mszy wieczornej adoracja grup parafialnych do g. 19.00, później nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • I piątek – okazja do spowiedzi od g. 7.30 i od 17.00 (podczas drogi krzyżowej). Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 8.30, 17.00 i 20.00. Z racji rekolekcji dla młodzieży w tym tygodniu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • I sobota – księża odwiedzą chorych w domach. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na mszy św. o g. 18.00.
 7. Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest zazwyczaj podczas niedzielnych mszy św. oraz w dni tygodnia od 7.45 do 8.00 i podczas mszy o 18.00.
 8. Jeszcze dziś można zapisać się do małych grup parafialnych, które mają pomóc w bardziej osobistym przeżywaniu Wielkiego Postu. Chętnych zapraszamy do zapisów w zakrystii.
 9. W naszej parafii powstała róża różańcowa rodziców za dzieci. Ponieważ są osoby zainteresowane powstaniem kolejnej róży zapraszamy rodziców dzieci w różnym wieku do zapisów w zakrystii (potrzeba jeszcze 8 osób). Szczegóły akcji na stronie https://www.rozaniecrodzicow.pl/. Chętni mogą zgłosić się w zakrystii.
 10. Maturzystów chętnych do udziału w XVIII Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę zapraszamy do zapisów w zakrystii. Termin wyjazdu 9. marca 2018.
 11. Od dziś można zaopatrzyć się w skarbonkę na jałmużnę wielkopostną i torbę miłosierdzia. Torby napełnione trwałymi produktami żywnościowymi lub chemią do użytku domowego będzie można przynosić od V niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej, skarbonki natomiast będziemy zbierać od Wielkiej Soboty do Niedzieli Miłosierdzia.
 12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Niedziela).