1. Dziś XVIII Dzień Papieski, który obchodzimy pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Możemy wesprzeć edukację młodzieży z ubogich rodzin przez ofiary składane do puszek u wolontariuszy i ministrantów przed kościołem.
 2. Dziś także Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za wszystkich nauczycieli i wychowawców i składamy im nasze najlepsze życzenia.
 3. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity od dziś wikariuszem naszej parafii jest Piotr Rapacz w miejsce ks. Dawida Jakubów, który zakończył pracę w parafii. Serdecznie witamy i otaczamy modlitwą ks. Piotra. Księdzu Dawidowi dziękujemy za lata posługi w parafii.
 4. Odpust parafialny we wtorek 16 października. Celem i sensem odpustu jest uzyskanie łaski uwolnienia od skutków doczesnych i wiecznych naszych grzechów. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, udział w mszy św. i przyjęcie komunii świętej oraz modlitwa w intencjach Kościoła i Ojca Świętego, Msze święte we wtorek o g. 8.00, 9.30, 18.00 (suma z udzieleniem bierzmowania) i o 20.00. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Możliwość zapisów na zabawę taneczno-integracyjną „Jadwigalia” z okazji odpustu jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii. Zabawa w sobotę 20.10.2018r., g. 19.00 – 23.00, koszt 120 zł od pary.
 6. Uroczysty koncert z okazji rocznicy urodzin J. Em. Kardynała Henryka Gulbinowicza odbędzie się 18 października(czwartek) o godz. 18.00 w Hali Stulecia. W zakrystii są dostępne bezpłatne bilety na ten koncert. Natomiast uroczysta msza św. w intencji dostojnego Jubilata zostanie odprawiona w Katedrze Wrocławskiej dnia 10 listopada o godz. 11.00.
 7. Wrocławski Pułk Dowodzenia zaprasza mieszkańców Leśnicy, szczególnie byłych żołnierzy i pracowników jednostki na uroczystość przysięgi wojskowej oraz Dzień Otwartych Koszar w piątek 19 października w godzinach 7.30 -14. Obchody rozpocznie Msza święta polowa o godz. 7.50. Po uroczystości przysięgi dla wszystkich przybyłych dostępne będzie zwiedzanie jednostki, wystawa sprzętu oraz spotkania z Wojskiem Polskim.
 8. Spotkania grup parafialnych i nabożeństwa w tygodniu:
  • nabożeństwo różańcowe codziennie o g. 17.30,
  • nowenna do MB Nieustającej pomocy w środę o g. 18.00,
  • spotkanie ministrantów starszych i lektorów w czwartek o 19.30,
  • krąg biblijny w czwartek o 19.00,
  • próba scholi liturgicznej w piątek o 17.15,
  • próba chóru parafialnego w piątek o 19.00,
  • koronka do miłosierdzia Bożego i okazja do adoracji eucharystycznej w piątek po mszy wieczornej do g. 21.00.