1. Dziś Niedziela Palmowa. Msze z uroczystą procesją z palmami o 11.00 i 12.30; poświęcenie palm na każdej mszy św. W palmy można zaopatrywać się u sióstr.
 2. Zapraszamy chętnych do udziału w Niedzieli Młodych na Ostrowie Tumskim. Wspólny wyjazd o g. 13.00. Zbiórka przy grocie. Formularz zgody na wyjazd można odebrać w zakrystii. Plan spotkania w gablocie.
 3. Torby Miłosierdzia można złożyć dziś w koszach w przedsionku kościoła. Z darów przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących.
 4. W zakrystii są do nabycia paschaliki świąteczne w cenie 6 zł.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po mszy o g. 16.30.
 6. Noc konfesjonałów w nocy z Wielkiego Wtorku na Wielką Środę. Nocna spowiedź między innymi w kościele św. Maksymiliana Kolbe we Wrocławiu-Gądowie. Szczegóły na stronie Archidiecezji Wrocławskiej.
 7. W tym tygodniu przeżywamy uroczystości Triduum Paschalnego, które stanową serce roku liturgicznego:
  • Wielki Czwartek: Msza św. Krzyżma pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego J. E. Ks. Abpa Józefa Kupnego o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej; msza Wieczerzy Pańskiej o g. 19.00, po niej adoracja do g. 22.00. Na pierwszą godzinę modlitwy wraz z zespołem „Psalmos”  zapraszamy młodych.
  • Wielki Piątek: adoracja od g. 8.00; o g. 15.00, w godzinie śmierci krzyżowej Jezusa rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego modląc się koronką; nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.00; Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o g. 18.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. i o 19.00 w kościele św. Jadwigi. Po liturgii Gorzkie Żale. W tym dniu obowiązuje post ścisły (wiek 18 – 60 lat; trzy posiłki, z których jeden do syta; wstrzemięźliwość od mięsa).
  • Wielka Sobota: dzień adoracji Jezusa w Bożym grobie; o g. 8.00 modlitwa jutrznią; Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od g. 10.00 do 14.00 co godzinę, w Mokrym o g. 11.30, a w Marszowicach o 12.30. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w drugim dniu nowenny i dodatkowe poświęcenie pokarmów. Przy poświęceniu pokarmów składamy ofiary na Boży Grób w Jerozolimie i przynosimy skarbonki Caritas.
  • liturgia Wielkiej Nocy, czyli Wigilia Paschalna rozpocznie się o g.  20.30. Jest ona najważniejszym dla katolika wydarzeniem w ciągu roku. Przynosimy na nią świece (paschaliki), by odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Bezpośrednio po tej liturgii procesja wokół kościoła.
  • Niedziela Zmartwychwstania: procesja i msza poranna o g. 7.00. Po niej msze święte od g. 9.30, jak w każdą niedzielę. Nie ma mszy o 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża. Msza w Marszowicach o g. 12.30.
 8. Dziękujemy za dotychczasowe darowizny na nowe konfesjonały. Bóg zapłać.