1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo „godziny miłosierdzia” na g. 15.00. W związku z rozpoczynającym się tygodniem miłosierdzia w Kościele Katolickim:
  • przygotowaliśmy cytaty biblijne i książeczkę o Miłosierdziu Bożym, które są do zabrania z tyłu kościoła,
  • przez cały tydzień można składać do skarbony przy krzyżu ofiary na rzecz ubogich, jako włączenie się w dzieło miłosierdzia,
  • polecamy również gazetkę Caritas i periodyk naszego seminarium duchownego Vox Nostra, które pomogą nam zapoznać się z inicjatywami z życia Kościoła (u ministrantów).
 2. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny Polska Pomaga. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci przed I komunią świętą dziś o g. 19.00 w sali parafialnej.
 4. Dziękujemy za ofiary na rzecz Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu złożone w poniedziałek wielkanocny na tacę.
 5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek.
 6. Od 1 maja nabożeństwa majowe w niedziele i święta o 17.30, w dni powszednie po mszy o g. 18.00.
 7. Uroczystość NMP Królowej Polski w piątek 3 maja (nie ma postu). Msze jak w niedzielę.
 8. I sobota – o 17.00 spotkanie Żywego Różańca w Sali parafialnej. Księża odwiedzą chorych.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca: msza dla rodzin o g. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 16.30, o g. 17.30 nabożeństwo majowe, modlitwa uwielbienia z adoracją i modlitwą wstawienniczą po mszy o g. 18.00.