1. Uroczyste pożegnanie s. Augustyny (obejmuje funkcję ekonomki prowincji wrocławskiej sióstr św. Jadwigi) dziś na mszy św. o g. 11:00. Dziękujemy siostrze za czas posługi w naszej parafii i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci. Od dziś posługę w naszej parafii rozpoczyna s. Aniela, którą ponownie serdecznie witamy.
 2. Możemy dziś wspomóc Towarzystwo Brata Alberta. Kwestę do puszek przy kościele prowadzą wolontariusze ze schroniska dla bezdomnych.
 3. Spotkanie rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci do I komunii w dziś o g. 19.00 w sali parafialnej.
 4. Spotkanie rodziców dzieci po komunii (dzieci rocznicowe) w sobotę 14 września o g. 19.00 w sali parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę msze odpustowe w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o g. 8.00 i 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę organizujemy festyn parafialny już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów nasadzeń drzew i krzewów na terenie parafialnym. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 7. Bardzo prosimy o przygotowanie domowych ciast lub pierogów. Osoby, które chcą w ten sposób włączyć się do naszej akcji prosimy o wpisanie się do zeszytu w zakrystii. Ciasta prosimy przynosić w przyszłą niedzielę do sali parafialnej od godz. 10.30.
 8. Trwają zapisy kandydatów z klasy 8 SP, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgłoszenia można dokonać do 15 września w zakrystii.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z obu grup w niedzielę 22 września na mszy wieczornej. Spotkanie potrwa do g. 20.00.
 10. Zapraszamy do zapisywania się na wyjazd na czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. Wyjazd w piątek 20.09 o g. 17.30. W planie apel jasnogórski, czuwanie i różaniec. Powrót po pasterce maryjnej o północy.
 11. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup parafialnych i nabożeństwach w tygodniu:
  • środa o g. 18.00 nowenna do MB Nieustającej pomocy,
  • czwartek po mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów, a o 19.00 krąg biblijny,
  • piątek po mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie, a następnie koronka do Miłosierdzia Bożego i  adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00,
  • piątek o 17.00 próba scholi liturgicznej o 19.15 próba chóru parafialnego oraz spotkanie mężczyzn św. Józefa (sala w stodole)
 12. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, środę i czwartek od 16:00 do 17:30 oraz w środę od 9.00 do 10.00.
 13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 14. Zapraszamy na wydarzenia wspólnotowe i ewangelizacyjne, które będą miały miejsce w tym miesiącu:
  • 28 września – spotkanie młodych „Góra Tabor” na Ślęży,
  • 27-29 września – rekolekcje ewangelizacyjne NOWE ŻYCIE (od piątku wieczorem do niedzieli do g. 14.00), wolontariusze ze wspólnoty „Dom na Skale” będą odwiedzać mieszkających przy ul. Promenada, Snycerskiej, Dolnobrzeskiej i Prężyckiej w przyszłą niedzielę.
  • 29 września – rozpoczęcie kursu Alpha (g. 19.00 w kościele).