1. Gościmy dziś ks. Piotra Wiśniowskiego, który przybliża nam działalność katolickiej telewizji Wiekuistego Słowa EWTN. Po mszy można porozmawiać przed kościołem z naszym kaznodzieją, wesprzeć działo EWTN i włączyć się we współpracę.
 2. Kończymy Tydzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary na rzecz misji, które jeszcze dziś można złożyć do skarbon przy ambonie i w przedsionku kościoła.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Nuncjatury Apostolskiej. 
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa starsza) dziś na mszy o 18.00 i po mszy w kościele.
 5. Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28.12.19 – 1.01.20. W związku z tym: zapraszamy młodych – uczniów, studentów i wszystkich, którzy czują się młodzi – do włączenia się w pomoc w organizację Taize na terenie naszej parafii. Szczegóły u ks. Mariusza. Równocześnie prosimy rodziny o przyjmowanie do swoich domów uczestników spotkania. Chętnych zapraszamy do wypełnienia deklaracji, które znajdują się w przedsionku kościoła, i przyniesienie ich do zakrystii.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w BALU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w czwartek 31 października w sali parafialnej! W ten sposób promować chcemy polskie tradycje związane z obchodami Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy dzieci o przygotowanie stroju wybranego przez siebie świętego. Bal rozpoczynamy wspólnym udziałem we Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się pochód Wszystkich Świętych, światełko do nieba i zabawa taneczna ze słodkim poczęstunkiem.
 7. Porządek mszy św. 1 listopada jak w niedzielę. Nie będzie mszy o 16.30. Msza w Marszowicach o g. 12.00. Procesje na cmentarzach: Marszowice – po mszy św.; Wolska – po mszy o 12.30; Trzmielowicka – o g. 15.00.
 8. Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1. listopada do północy 2 listopada. Warunki odpustu to: spowiedź i przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust za zmarłych w czyśćcu cierpiących można uzyskać nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych od 1 do 8  listopada.
 9. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – dzień Zaduszny: msze o 8.00; 9.30; 12.00 (Marszowice) i 18.00 z procesją na cmentarz.
 10. Kartki wypominkowe można wrzucać do skarbon przy bocznych ołtarzach. Kartki są wyłożone na bocznych ołtarzach i z tyłu kościoła. Prosimy o wpisanie ulicy oraz w miarę możliwości wypełnienie kartek drukowanymi literami.
 11. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup parafialnych i nabożeństwach w tygodniu:
  • czwartek: spotkanie mam o 10.00 w sali parafialnej (szczegóły na plakacie), spotkanie ministrantów młodszych po mszy wieczornej, krąg biblijny o 19.00 (mała sala – wikariat),
  • sobota: spotkanie żywego Różańca o 17.00; przygotowanie do bierzmowania o 19.15 – grupa młodsza; Księża odwiedzą chorych z racji I piątku.
 12. Za tydzień I niedziela miesiąca:
  • msza dla dzieci rocznicowych – g. 11.00, kościół Podwyższenia Krzyża św.
  • adoracja eucharystyczna od 13.30 do 16.30,
  • modlitwa uwielbienia z adoracją Eucharystyczną i modlitwą wstawienniczą o g. 19.00.
 13. Zapraszamy chętnych do utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej do zgłaszania się do zakrystii. Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem wiernych świeckich o charakterze społecznym.
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.