1. Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28.12.19 – 1.01.20. Gościmy dziś brata Stephen’a ze wspólnoty i wolontariuszkę ESM Hannah. Dziękujemy za przybliżenie nam tematyki Europejskiego Spotkania Młodych oraz wspólnoty. Po mszy wieczornej  zapraszamy na modlitwę kanonami z Taize. Chętnych do włączenia się w organizację Taize na terenie naszej parafii prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa starsza) za dziś na mszy o 18.00.
 3. Dziękujemy za ofiary do puszek na Kościół w Sudanie Południowym w kwocie 3150,90 zł. Bóg zapłać!
 4. W minionym tygodniu dokonaliśmy nasadzenia drzew w cmentarzu przy kościele w ramach kompensaty za drzewa wycięte w ubiegłym roku. Kosztdrzew i nasadzeń to 20.366,40 zł. Część kwoty została pokryta z festynu (8500 zł).
 5. Chętnych do utworzenia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii. Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem wiernych świeckich o charakterze społecznym.
 6. Wraz z klerykami seminarium duchownego zapraszamy na Ogólnopolskie Forum Młodych. Szczegóły na plakacie.
 7. Instytut Pamięci Narodowej zwraca się z prośbą o pomoc w utworzeniu ewidencji grobów weteranów. Szczegółowa informacja w gablocie.
 8. Zainteresowanych rodziców, którzy chcą przygotować swoje dzieci do wczesnej I komunii świętej prosimy o zgłoszenie rodzin w zakrystii do dnia 15. grudnia.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca – początek Adwentu:
  • msza dla dzieci rocznicowych – g. 11.00, kościół Podwyższenia Krzyża św.
  • adoracja eucharystyczna od 13.30 do 16.30,
  • modlitwa uwielbienia z adoracją Eucharystyczną i modlitwą wstawienniczą o g. 19.00.
 10. Msze św. roratnie będą odprawiane w pn, śr, pt i so o g. 7.00, a we wt i cz o 18.00. Przez cały Adwent msza poranna o g. 7.00 zamiast o 7.15.
 11. Rekolekcje adwentowe poprowadzi ks. dr Jerzy Żytowiecki, moderator Domowego Kościoła. Odbędą się one w dniach 6-8 (pt-n) grudnia. Plan na plakacie.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.