1. Dziś niedziela „Chrystusa, Dobrego Pasterza”. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne. Szczególne polecajmy Dobremu Bogu naszych kleryków Pawła i Przemysława, którzy przyjmą w najbliższych dniach święcenia diakonatu (kleryk Przemysław w sobotę o g. 15.30).
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Okazja do adoracji w ciszy po mszy o 12.30 do 16.30. O g. 15.00 modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziś nie ma majówki o 17.30.
 3. W dniu rocznicy ogłoszenia konsytuacji 3 maja módlmy się za naszą Ojczyznę. Prośmy o pokój społeczny i zgodę oraz o zdrowie dla nas wszystkich.
 4. Transmisja mszy św. niedzielnej o 11.00 na profilu Fb i stronie www.
 5. Nabożeństwa majowe – codziennie o g. 17.30.
 6. W piątek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze jak w dzień powszedni. Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy wieczornej do g. 21.00.
 7. Komunię św. wielkanocną – kto jeszcze tego nie uczynił – można przyjąć do uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca. Okazja do spowiedzi w bocznym przedsionku kościoła. Spowiedź w zwyczajowych godzinach. Wejście z kościoła lub z placu.
 8. Informujemy o możliwości udzielania chrztu św., indywidualnie, po mszy św. w niedziele, w uprzednio umówionym terminie.
 9. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z ofertą zajęć on-line prowadzonych przez Źródełko. Informacje na stronie www i profilu Fb.
 10. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii w obecnym czasie.
 11. Trwajmy w modlitwie za ofiary epidemii, chorych, przebywających w kwarantannie, lekarzy, personel medyczny, diagnostyczny, służby ratunkowe i wolontariuszy niosących pomoc potrzebującym.
 12. Ilość uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach zostaje dostosowana do nowych zasad: kościół św. Jadwigi – 25 osób; kościół Podwyższenia Krzyża Św. – 22 osoby, kościół MB Pocieszenia (Marszowice) – 21 osób. W czasie udziału we mszy na placu kościelnym (przy grocie) zachowujemy zawsze odstęp min 2 metry.
 13. Podczas mszy świętych, nabożeństw i nawiedzenia cmentarzy wierni mają obowiązek zasłaniać nos i usta maseczką lub w inny sposób.