1. Dziękujemy dobremu Bogu za naszych kleryków i dar święceń diakonatu dla Pawła i Przemysława i polecamy ich modlitwie wszystkich parafian.
 2. Transmisja mszy św. niedzielnej o 11.00 na profilu Fb.
 3. Zachęcamy do udziału w mszach świętych w tygodniu, częstego przyjmowania komunii świętej, udziału w nabożeństwach majowych i nowennie do Matki Bożej zgodnie ze słowem Arcybiskupa Wrocławskiego.
 4. Nabożeństwa majowe – codziennie o g. 17.30.
 5. W środę jak zwykle Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 6. Papież Franciszek prosi nas o dzień modlitwy, postu i uczynków miłosierdzia w intencji ustania pandemii w najbliższy czwartek 14 maja. Tego dnia modlimy się przez przyczynę św. Macieja Apostoła.
 7. Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy wieczornej do g. 21.00.
 8. Komunię św. wielkanocną – kto jeszcze tego nie uczynił – można przyjąć do uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca.
 9. Okazja do spowiedzi w bocznym przedsionku kościoła. Spowiedź w zwyczajowych godzinach. Wejście z kościoła lub z placu.
 10. Informujemy o możliwości udzielania chrztu św., indywidualnie, po mszy św. w niedziele, w uprzednio umówionym terminie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Nowego Życia, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 12. Regionalne centrum krwiodawstwa prosi o oddawanie krwi. Szczegóły w gablocie.
 13. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii w obecnym czasie.
 14. Trwajmy w modlitwie za ofiary epidemii, chorych, przebywających w kwarantannie, lekarzy, personel medyczny, diagnostyczny, służby ratunkowe i wolontariuszy niosących pomoc potrzebującym.
 15. Ilość uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach zostaje dostosowana do nowych zasad: kościół św. Jadwigi – 25 osób; kościół Podwyższenia Krzyża Św. – 22 osoby, kościół MB Pocieszenia (Marszowice) – 21 osób. W czasie udziału we mszy na placu kościelnym (przy grocie) zachowujemy zawsze odstęp min 2 metry.
 16. Podczas mszy świętych, nabożeństw i nawiedzenia cmentarzy wierni mają obowiązek zasłaniać nos i usta maseczką lub w inny sposób.