1. Zgodnie z apelem Arcybiskupa Wrocławskiego zachęcamy do udziału w mszach świętych w tygodniu, częstego przyjmowania komunii świętej, udziału w nabożeństwach.
 2. Nabożeństwa majowe – codziennie o g. 17.30.
 3. Jutro obchodzimy 100-lecie urodzin św. JANA PAWŁA II. Uroczysta msza św. z okolicznościowym kazaniem o g. 18.00. Zapraszamy też do udziału w DRODZE ŚWIATŁA, która odbędzie się w katedrze wrocławskiej i będzie transmitowana przez strony www parafii katedralnej oraz Gościa Niedzielnego. Początek o g. 19.30.
 4. W środę jak zwykle Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy wieczornej do g. 21.00. Tego dnia rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego.
 6. W sobotę 23. Maja święcenia kapłańskie w kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu. Módlmy się za kandydatów do święceń.
 7. Komunię św. wielkanocną można przyjąć do uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca.
 8. Spowiedź w zwyczajowych godzinach w bocznym przedsionku kościoła.
 9. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Transmisja mszy św. niedzielnej o 11.00 na profilu Fb.
 10. Informujemy o możliwości udzielania chrztu św., indywidualnie, po mszy św. w niedziele, w uprzednio umówionym terminie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Nowego Życia, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 12. Regionalne centrum krwiodawstwa prosi o oddawanie krwi. Szczegóły w gablocie.
 13. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii w obecnym czasie.
 14. Ilość uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach zostaje dostosowana do nowych zasad: kościół św. Jadwigi – 35 osób (+6 chór); kościół Podwyższenia Krzyża Św. – 30 osób (+12 chór), kościół MB Pocieszenia (Marszowice) – 33 osoby. W czasie udziału we mszy na placu kościelnym (przy grocie) zachowujemy zawsze odstęp min 2 metry.
 15. Podczas mszy świętych, nabożeństw i nawiedzenia cmentarzy wierni mają obowiązek zasłaniać nos i usta maseczką lub w inny sposób.
 16. Trwajmy w modlitwie za ofiary epidemii, chorych, przebywających w kwarantannie, lekarzy, personel medyczny, diagnostyczny, służby ratunkowe i wolontariuszy niosących pomoc potrzebującym.