1. Nabożeństwa majowe – codziennie o g. 17.30. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego.
 2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy wieczornej do g. 21.00.
 4. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Poprzedzimy ją wieczorem modlitewnym przy grocie w sobotę 30.05 wg. następującego porządku: 17.30 – majówka, 18.00 – nieszpory z konferencją o Duchu Świętym, 19.00 – uroczysta Eucharystia z Wigilii Zesłania Ducha Świętego, a po niej Akatyst do Ducha Świętego, ok 20.20 – adoracja Eucharystyczna z modlitwą uwielbienia i wstawienniczą. Zakończenie ok. 21.00. Nie ma agapy.
  • W wypadku niepogody o 17.30 majówka, 18.00 nieszpory i po nich msza św. w kościele.
  • W niedzielę o 9.30 modlimy się za księży pracujących w parafii z okazji jubileuszy święceń kapłańskich.
  • Transmisja mszy św. niedzielnej o 11.00 na profilu Fb.
 5. Komunię św. wielkanocną można przyjąć do uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca. Spowiedź w zwyczajowych godzinach w bocznym przedsionku kościoła.
 6. Regionalne centrum krwiodawstwa prosi o oddawanie krwi. Szczegóły w gablocie.
 7. W najbliższym czasie zakończymy prace i udostępnimy po odbiorach budynek gospodarczy obok kościoła. Znajdują się w nim toalety, magazyn i punkt informacyjny. Wszystkie prace zostały rozliczone z oszczędności parafii.
 8. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy wymianie rynien i konserwacji dachu kościoła. Wstęp na plac kościelny i dostęp do cmentarza może być utrudniony w ciągu dnia. Będziemy wdzięczni za ofiary na ten cel.
 9. Na cmentarzu została poszerzona główna aleja. Krzyż zostanie przeniesiony po konserwacji na wprost wejścia. Przed nim umieścimy tablicę pamiątkową.  
 10. Na cmentarzu w Marszowicach obowiązuje segregacja śmieci. Wszystkich prosimy o zachowanie porządku i nie pozostawianie odpadów zielonych obok kontenerów.
 11. Ilość uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach zostaje dostosowana do nowych zasad: kościół św. Jadwigi – 35 osób (+6 chór); kościół Podwyższenia Krzyża Św. – 30 osób (+12 chór), kościół MB Pocieszenia (Marszowice) – 33 osoby. W czasie udziału we mszy na placu kościelnym (przy grocie) zachowujemy zawsze odstęp min 2 metry.
 12. Podczas mszy świętych, nabożeństw i nawiedzenia cmentarzy wierni mają obowiązek zasłaniać nos i usta maseczką lub w inny sposób.
 13. Trwajmy w modlitwie za ofiary epidemii, chorych, przebywających w kwarantannie, lekarzy, personel medyczny, diagnostyczny, służby ratunkowe i wolontariuszy niosących pomoc potrzebującym.