1. Obchodzimy dziś z inicjatywy pp. Franciszka, niedzielę św. Franciszka. Modlimy się i chcemy być wrażliwi na poszanowanie piękna przyrody, która jest darem miłującego Boga.  Przez ofiary do puszek możemy dziś wesprzeć dzieła i inicjatywy papieskie.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 13.30 do 16.20. Spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą po mszy o 18.00. Zapraszamy do modlitwy.
 3. Uroczystość rocznicy I komunii św. dziś na mszy o g. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża.
 4. Przez cały październik zapraszamy na modlitwę różańcową na g. 17.30.
 5. Spotkania grup parafialnych w salach odbywają się normalnie. Należy ściśle przestrzegać zasad regulaminów spotkań umieszczonych w salach. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu, dezynfekcji rąk i zasłania nosa i ust w kościele, kancelarii:
  1. Spotkanie wolontariatu we wtorek o g. 19.00.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
  1. Grupa biblijna w czwartek o g. 19.00.
  1. Koronka do miłosierdzia Bożego w piątek po mszy wieczornej, adoracja do g. 21.00.
  1. Spotkanie chóru w piątek o 19.00.
  1. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o 19.15.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza) w przyszłą niedzielę na mszy 18.00 i po mszy.
 7. Zachęcamy dzieci z klas I – V do korzystania z codziennej oferty popołudniowych zajęć w parafialnej świetlicy. W „Źródełku” dzieci otrzymują pomoc w nauce,  biorą udział w różnego rodzaju akcjach społecznych i zajęciach integracyjnych. Zajęcia odbywają się przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa. Szczegóły w gablocie!
 8. Zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha. Składa się on z 10 spotkań (i weekendu) w trakcie których swobodnie odkrywamy i rozmawiamy o podstawach wiary chrześcijańskiej. Zaczynamy w  niedzielę 11 października o 19.00. Pierwsze spotkanie jest wprowadzające – można przyjść zobaczyć, ale potem zostać lub zrezygnować.
 9. Zapraszamy na spotkanie chętnych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Spotkanie w niedzielę 11.10 o g. 19.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i zakupu kalendarzy (dostępne w zakrystii).