1. Dziś dzień Wszystkich Świętych. Uwielbiamy Boga w osobach Maryi i świętych i prosimy i łaskę życia na ich podobieństwo.
  • Dodatkowa msza św. o 12.00 w kościele NMP Pocieszenia w Marszowicach.
  • Z uwagi na zakaz nawiedzania cmentarzy (są zamknięte do 2.11) po każdej mszy modlimy się za naszych zmarłych koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • Modlitwa uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu po mszy o 18.00.
 2. Odpust z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych możemy uzyskać:
  • za żywych przez nawiedzenie kościoła i modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę” w dowolny dzień listopada (1 raz w miesiącu).
  • za zmarłych przez cały listopad nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 3. Nabożeństwa parafialne w tygodniu:
  • Modlitwa wypominkowa za zmarłych od poniedziałku do piątku o 17.30 zgodnie z planem. Plan znajdziemy w gablocie i na stronie www.lesnica.wroclaw.pl . Kartki wypominkowe wypisujemy drukowanymi literami i podajemy ulicę.
  • Nowenna do MB Nieustającej pomocy w środę o 18.00,
  • I czwartek – msza wieczorna z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne,
  • I piątek – spowiedź od 7.30 i 17.30; o 8.00 msza Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i akt zawierzenia; koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po mszy wieczornej do 21.00,
  • I sobota – zmiana tajemnic Żywego Różańca o 17.30. Chorych możemy odwiedzać tylko na wyraźne zgłoszenie, które należy dokonać do czwartku w zakrystii.
 4. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że drugi cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 16 listopada i zakończy 17 grudnia 2020 r. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni . Tam też znajdują się informacje.
 5. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się od 2 do 5 listopada (do g. 14.00). Przychód z akcji pozwoli wesprzeć działanie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Sprzęt możemy składać na podwórku za domem parafialnym w oznaczonym miejscu.
 6. Kancelaria parafialna przechodzi na tryb pracy zdalnej. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nie odbędą się też najbliższe spotkania kandydatów do bierzmowania.
 7. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu, dezynfekcji rąk i zasłania nosa i ust. W związku z wymogami sanitarnymi ilość osób podczas zgromadzeń religijnych zostaje ograniczona: w kościele św. Jadwigi 50 osób (+4 na chórze), w kościele Podwyższenia Krzyża 35 osób (+ 15 na chórze) i w kościele MB Pocieszenia w Marszowicach 55 wiernych. Zachęcamy do udziału w mszach św. w kościołach pomocniczych.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i zakupu kalendarzy.