1. Wracamy do transmisji niedzielnych mszy św. o g. 11.00.
 2. Nowe ograniczenia co do ilości osób wewnątrz kościołów (30 miejsc w każdym z kościołów) oraz troska o nasze życie i zdrowie stawiają nas w trudnej sytuacji, gdy przeżywanie wspólnoty modlitwy będzie znów mocno ograniczone. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu, dezynfekcji rąk i zasłania nosa i ust.
 3. Apelujemy aby wszystkie osoby powyżej 70 roku życie zostały w domu w niedzielę i dni powszednie. Dla dobra wspólnego w mszach świętych i nabożeństwach nie mogą brać udziału osoby mające objawy infekcji: katar, kaszel, kichanie.
 4. Niezwykle ważna w tym czasie jest troska o odpowiednie duchowe przeżywanie niedzieli jako Dnia Pańskiego. Czyńmy to w duchu modlitwy, lektury Pisma Świętego i udziale w transmisjach mszy św. Dla chrześcijanina niedziela jest dniem do Boga i rodziny, nie na pracę i zakupy.
 5. Szczegółowe ogłoszenia parafialne są zawsze na stronie www.lesnica.wroclaw.pl. Przypominamy, że kancelaria parafialna pracuje w trybie zdalnym. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Dziękujemy także za wszelkie ofiary na rzecz parafii.
 6. W środę 11.11 Święto Niepodległości. Módlmy się tego dnia za Ojczyznę i wywieśmy narodowe flagi.
 7. Odpust z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych możemy uzyskać:
  • za żywych przez nawiedzenie kościoła i modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę” w dowolny dzień listopada (1 raz w miesiącu).
  • za zmarłych przez cały listopad nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
 8. Nabożeństwa parafialne w tygodniu:
  • Modlitwa wypominkowa za zmarłych od poniedziałku do piątku o 17.30 zgodnie z planem umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.
  • Nowenna do MB Nieustającej pomocy w środę o 18.00.
  • Koronka do miłosierdzia Bożego i różaniec fatimski w piątek po mszy wieczornej następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
 9. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że drugi cykl katechez przedślubnych rozpocznie się w dniu 16 listopada i zakończy 17 grudnia 2020 r. Zapisy narzeczonych odbywać się będą wyłącznie poprzez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni . Tam też znajdują się informacje.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowy numer „Nowego Życia” i kalendarze parafialne za dobrowolną ofiarę.