1. W ubiegłą niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie Rady Parafialnej, której przewodniczącym został wybrany pan Aleksander Myśkow. W najbliższym czasie odbędą się wybory uzupełniające skład rady. Zgłoszenia kandydatów można dokonywać w zakrystii.
 2. W ubiegły czwartek Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny pobłogosławił 4 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. dla naszej parafii. Wypraszamy dla nich wszelkie łaski potrzebne do posługi.
 3. Od jutra obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. (niedziela: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 oraz o 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża; w tygodniu o 8.00 i 18.00) i kancelarii (nieczynna w czwartki).
 4. Nabożeństwo czerwcowe do końca miesiąca o g. 17.30.
 5. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła we wtorek, 29 czerwca. Pamiętamy w modlitwie o Ojcu Świętym Franciszku i wypraszamy dla Papieża dary potrzebnych do pełnienia posługi Piotrowej. Ofiary zebrane tego dnia przeznaczymy na Stolicę Apostolską. Msze św. o 8.00 i 18.00.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
 7. I czwartek – msza z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o g. 18.00.
 8. I piątek – okazja do spowiedzi od 7.30 i 17.30. Msza Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ o g. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do g. 21.00.
 9. I sobota – spotkanie żywego różańca o g. 17.30 w kościele. Odwiedziny chorych po telefonicznym ustaleniu z księżmi.
 10. Za tydzień I niedziela – po południu okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu a wieczorem modlitwa uwielbienia z adoracją i modlitwą wstawienniczą.
 11. Przypominamy rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, a nie po wakacjach. Najlepiej uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
 12. Zgłoszenia dzieci na przygotowanie do I komunii przyjmujemy w kancelarii parafialnej od 1 lipca do 15 września.
 13. Dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 4 września wieczorem. Bierzmowanie starszej grupy odbędzie się wczesną jesienią.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.