1. Korowód Wszystkich Świętych dziś po mszy o 11.00. Zapraszamy do przebrania się za anioła lub świętego i udziału wszystkie dzieci.
  2. Zachęcamy dzieci z klasy IV i starsze do udziału w dziecięcej scholi parafialnej. Spotkania w każdą niedzielę o g. 10.00 w sali parafialnej.
  3. Zapraszamy na I Spotkanie Synodalne w naszej parafii w piątek na g. 19.00 do kościoła. Każdy kto jest zatroskany teraźniejszością i przyszłością Kościoła niech czuje się zaproszony.
  4. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w niedzielę. Nie będzie mszy o 16.30 i 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża. Msza w Marszowicach o g. 12.00. Procesje na cmentarzach: Marszowice – po mszy św.; ul. Wolska – po mszy o 12.30; ul. Trzmielowicka – o g. 15.00.
  5. Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1. listopada do północy 2 listopada. Warunki odpustu to: spowiedź i przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust za zmarłych w czyśćcu cierpiących można uzyskać nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych od 1 do 8
  6. Kartki wypominkowe można składać do skarbony przy ambonie lub z zakrystii. Kartki są wyłożone na bocznych ołtarzach i z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i ulic. Porządek wypominek wywieszony jest w gablocie i w Internecie.
  7. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny we wtorek 2.11; msze jak w dzień powszedni. Tego dnia kancelaria nieczynna.
  8. Spotkanie wolontariatu we wtorek o 19.00 w sali parafialnej.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o 18.00.
  10. I czwartek – msza ministrancka z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o 18.00. Spotkanie biblijne o g. 19.00.
  11. I piątek – okazja do spowiedzi o 7.30 i 17.30. Msza i adoracja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ o 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po mszy św. wieczornej do g. 21.00.
  12. I sobota – księża odwiedzą chorych z racji I piątku w umówionych terminach, chorych można zgłaszać w zakrystii. Spotkanie żywego Różańca o 17.30 w kościele.
  13. Za tydzień I niedziela – przygotowanie do rocznicy I komunii na mszy o 12.30 w kościele Podwyższenia Krzyża. Po mszy wieczornej modlitwa uwielbienia z adoracją eucharystyczną i modlitwą wstawienniczą.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  15. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przypominamy o konieczności używania maseczki w przestrzeniach zamkniętych oraz o zaleceniu jej używania w skupiskach ludzi np. na cmentarzu.