1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kwotę 2048 zł wpłaciliśmy na konto zbiórki. Bóg zapłać. Na rzecz pomocy migrantom zebraliśmy w poprzednich tygodniach kwotę 1590 zł, która także została wpłacona na konto zbiórki.
  2. Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „drzewko miłosierdzia”, której pomysłodawcą i organizatorem jest nasz parafialny wolontariat. Jej celem jest wsparcie potrzebujących parafian w czasie świątecznym. Na choince w przedsionku kościoła wywieszone są karteczki w kształcie bombek, na których wypisane są produkty żywnościowe, które przynosimy do przyszłej niedzieli włącznie. Paczki żywnościowe prosimy zostawiać pod drzwiami do sali parafialnej.
  3. Od przyszłej Niedzieli, po każdej Mszy św. nasi ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianka na stół wigilijny wraz ze specjalną Bożonarodzeniową kartką, na której znajduje się opis przebiegu wieczerzy wigilijnej w rodzinnym gronie, fragment Pisma Św. i świąteczna modlitwa. Niech ten dar ich serca, spotka się z naszą życzliwością. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na działalność wspólnoty ministranckiej w naszej parafii.
  4. Różaniec fatimski w poniedziałek po mszy św. wieczornej.
  5. Spowiedź adwentowa w piątek 17 grudnia od godz. 17.00 i 19.00 oraz w sobotę 18 grudnia od g. 9.30. Tego dnia dodatkowa msza św. o g. 10.30.
  6. Zgłoszenia na wizytę duszpasterską – kolędę, która jak w ub. roku będzie tylko na zaproszenie rodzin przyjmujemy w zakrystii.
  7. Świece wigilijne w cenie 7 zł mała i 16 zł duża można nabyć w zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Informujemy o ograniczeniu od 15 grudnia przez ministerstwo zdrowia ilości osób niezaszczepionych w kościele do 30% pojemności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przypominamy o konieczności używania maseczki i zachowywania odstępów.

  —–

  • Spotkanie wspólnoty Dom na Skale w poniedziałek o 19.30 w sali parafialnej.
  • Spotkanie mężczyzn św. Józefa we wtorek o 19.15 w sali parafialnej.
  • Ofiary za poświęcone opłatki wspomogą fundusz remontowy parafii. Bóg zapłać.
  • Zachęcamy dzieci z klasy IV i starsze do udziału w dziecięcej scholi parafialnej. Spotkania w każdą niedzielę od 19.12 o g. 10.00 w sali parafialnej.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
  • Spotkanie biblijne w czwartek o g. 19.00 w domu parafialnym.
  • Spotkanie ministrantów w piątek o g. 19.15.