1. Z okazji świat Narodzenia Pańskiego wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa, opieki narodzonego dla nas Jezusa i wstawiennictwa Świętej Rodziny – Maryi i Józefa.
    2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. jak w niedzielę z wyjątkami: nie ma mszy św. o 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św., msza w Marszowicach o 12.30.
    3. Niedziela Świętej Rodziny – 26.12 – porządek niedzielny mszy św.
    4. Wizyta duszpasterska rozpocznie się od 2 stycznia. Plan jest dostępny na naszej stronie internetowej i w gablocie. Dzień przed kolędą księża zadzwonią do rodzin, które zgłaszały chęć wizyty duszpasterskiej w celu potwierdzenia terminu.
    5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i środę. Msze święte poranne o 7.15 i 8.00.
    6. W piątek (31.12) o 17.00 nabożeństwo na zakończenie roku i koronka do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie adoracji po mszy wieczornej. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    7. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (oktawa Bożego Narodzenia – 1 stycznia) msze św. jak w niedzielę z wyjątkami: nie ma mszy o 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św., msza w Marszowicach o 12.30.
    8. Zapraszamy na kurs „Biblia o finansach”. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

    —–

    1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
    2. Zachęcamy dzieci z klasy IV i starsze do udziału w dziecięcej scholi parafialnej. Spotkania w każdą niedzielę od 19.12 o g. 10.00 w sali parafialnej.
    3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
    4. I niedziela miesiąca – 2 stycznia – adoracja po mszy o 12.30 do 16.30 oraz modlitwa uwielbienia po mszy św. wieczornej.
    5. Informujemy o ograniczeniu od 15 grudnia przez ministerstwo zdrowia ilości osób niezaszczepionych w kościele do 30% pojemności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przypominamy o konieczności używania maseczki i zachowywania odstępów.