1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  2. W poniedziałek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu przypada również 102. rocznica Cudu nad Wisłą. Msze Święte będą sprawowane wg. niedzielnego, wakacyjnego porządku, czyli o godz. 00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 oraz o 8.00 w kościele Podwyższenia Krzyża. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca przeznaczona jest na odbudowę i budowę kościołów w archidiecezji.
  3. W środę 17 sierpnia, przypada święto patronalne J.E. Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji biskupa pomocniczego naszej archidiecezji.
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Henrykowa w sobotę 20 sierpnia. Koszt 35 zł. Informacje i zapisy u p. Janiny Sokołowskiej i w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia będziemy gościć młodych ludzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zaangażowanych w dzieło misyjne. Przyjadą aby podzielić się świadectwem i doświadczeniem pracy misyjnej. Projekt, który będą wspierać to: oratorium w Syrii. 
  6. Mszę św. gregoriańską za śp. ks. Krzysztofa Szuwarta odprawiamy do końca sierpnia. Można jeszcze dołączyć do tych Mszy Świętych od parafian.
  7. Pod hasłem: „Poznawaj nowych ludzi i wspólnie odkrywajmy wiarę” zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha. Początek w niedzielę 25.09. Szczegóły w internecie.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego. Obowiązuje wakacyjny porządek posług w parafii.