1. Witamy siostrę Celinę, która dołączyła do wspólnoty sióstr św. Jadwigi i podjęła pracę w SP 51 oraz diakona Aleksandra Radzikowskiego, który przez najbliższy czas podejmuje posługę w naszej parafii.
  2. Dziś I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12.30 do 16.20, o g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dziś w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 11.00. Po Mszy poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej.
  4. W przyszłym roku na przełomie lipca i sierpnia w Portugalii odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Chcemy przez cały rok przygotowywać się do tego wydarzenia i pojechać do Portugalii zgraną ekipą, która już się zna i chce razem przeżywać spotkanie z papieżem. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 16 lat na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we wtorek 6 września o godz. 19.00 w Sali Parafialnej.
  5. Spotkanie wolontariatu parafialnego we wtorek o 19.00 w sali w stodole.
  6. Warsztaty: „Szkoła przetrwania z nastolatkiem” rozpoczynają się w środę 07.09. o godzinie. 18.00 w sali w domu parafialnym. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. W czwartek święto Narodzenia NMP. Spotkanie grupy biblijnej w sali w domu parafialnym, a spotkanie wspólnoty małżeństw trudnych „Sychar” w sali w wikariacie w czwartek o 19.00.
  8. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (grupa Ks. Łukasza, II rok przygotowania) w sobotę 10.09 o godz. 19.15 w kościele.
  9. Odpusty w kościołach pomocniczych Podwyższenia Krzyża Świętego i NMP Nieustającej Pomocy w przyszłą niedzielę.
  10. Pielgrzymka i czuwanie Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze w piątek 16.09. Informacje i zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.
  11. „Laudato Si” – pod tym hasłem od 3 lat włączamy się w akcję „sprzątania świata”. W tym roku podejmujemy to dzieło w sobotę 17.09 i zapraszamy do udziału we wspólnym sprzątaniu, integracji oraz na smaczny poczęstunek. Szczegóły na plakacie.
  12. Prowadzimy stałą zbiórkę na pomoc Ukrainie. Z tych środków sfinansowaliśmy w czasie wakacji transport ok. 6 ton żywności do Lwowa. Dostaliśmy też zaproszenie, żeby odwiedzić tamtejszą parafię św. Jana Pawła II w Sokolnikach. Zbiórka żywności, którą chcemy zawieźć przy tej okazji rozpocznie się w niedzielę 18.09.
  13. Spotkanie rodziców, którzy chcą przygotować dzieci do I komunii św. w niedzielę 18.09 o g. 19.00 w kościele.
  14. „Gdzie szukać? Jak odnaleźć nadzieję?” – zapraszamy na weekendowe rekolekcje w naszej parafii w dniach 23-25.09 (piątek-niedziela). Szczegóły na plakacie
  15. „Poznawaj nowych ludzi i wspólnie odkrywajmy wiarę” – tymi słowami zapraszamy na kolejną edycję kursu Alpha. Początek w niedzielę 25.09. Szczegóły w internecie.
  16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  17. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
  18. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna w piątek po Mszy wieczornej.
  19. Obowiązuje zwyczajny porządek Mszy Świętych. Niedzielna Eucharystia o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30, 18.00 (kościół św. Jadwigi), o godz. 8.00 i 11.00 (kościół św. Krzyża) i o godz. 9.30 (Marszowice). W dni powszednie Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.15, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest: wtorek w godz. 16.00 – 17.30, środa w godz. 9.00 – 10.00 i 16.00 – 17.30 i czwartek w godz. 16.00 – 17.30.
  20. Poradnia Rodzinna przy naszej Parafii zaprasza rodziców nastolatków na warsztaty ze specjalistami „Szkoła przetrwania z nastolatkiem”. Warsztaty zaczynają się 07.09. o godzinie. 18.00.  Podczas 7 spotkań opowiemy o rozwoju nastolatków, komunikacji, radzeniu sobie z emocjami, zagrożeniach związanych z uzależnieniami oraz o tym, jak budować dobrą i wspierającą relację ze swoim nastoletnim dzieckiem. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące warsztatów oraz możliwości zapisu na plakacie w gablocie.