V Niedziela Wielkanocna

 1. Rodziców dzieci z klas czwartych zapraszamy na spotkanie przed rocznicą I Komunii św., dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
 2. W środę rozpoczynam maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w niedzielę o godz. 17:30 a w tygodniu po wieczornej Mszy św.
 3. W środę 1 maja Msze św. o godz. 7:15, 8:00 i 18:00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. W Marszowicach o godz. 9:30. W kościele św. Krzyża o godz. 11:00. Jest to również I piątek miesiąca – spowiedź podczas Mszy św. w kościele parafialnym.
 5. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17:00. O godz. 19:00 w kościele konferencja przedchrzcielna. 
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16:30. 
 7. Specjaliści z Poradni Rodzinnej zapraszają na cykl warsztatów dla rodziców nastolatków. Na warsztatach m.in. o rozwoju dzieci w tym wieku, o tym, jak rozmawiać, wspierać, a także stawiać mądrze granice. Poruszone zostaną także tematy związane ze zdrowiem psychicznym nastolatków oraz profilaktyką uzależnień. Porozmawiamy o tym, jak wspierać mądre korzystanie z sieci przez młodych ludzi. Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 08.05.2024 r. o godz. 18.00. Więcej szczegółów na www.poradnialesnica.pl i w mediach społecznościowych Parafii.
 8. Pielgrzymka w Beskid Żywiecki rozpoczyna się w najbliższy piątek. Wyjazd spod kościoła o godz. 7:00.
 9. Informujemy, że jest organizowana pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa 11 maja – szczegóły i zapisy na stronie – pielgrzymkakrzeszow.pl oraz na plakacie. Dojazd do Krzeszowa we własnym zakresie, natomiast na miejscu w ciągu dnia jest przewidziana adoracja, spowiedź, Eucharystia, konferencje i małe grupy. Zachęcamy mężczyzn do skorzystania z tego wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez mężczyzn dla mężczyzn.
 10. W minionym tygodniu rozpoczęto prace w kościele parafialnym przy instalacji nowego cyfrowego nagłośnienia. Prace potrwają do połowy maja, ale korzystamy już z nowego nagłośnienia. Koszt inwestycji wynosi 80 tys. zł. Dziękujemy wszystkim wspierającym tą inwestycję i o wsparcie prosimy. 
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.